Sākumlapa   DIEVA MEKLĒJUMI   DIEVS VIŅU DZĪVĒ  
KAS IR JĒZUS
 
DIEVS UN ES
  MANS SOLIS TICĪBĀ  

Pirmie jautājumi Dieva meklējumos

Tev droši vien ir daudz jautājumu – par Dievu, par dzīvi, jautājumi Dievam. Jautājumi ir ļoti būtiska jebkuru meklējumu un pētījumu sastāvdaļa. Pirms tu tos uzdod citiem, te būs daži, kurus tev jāuzdod sev pašam. Lai arī tie nav visaptveroši, tomēr tie tev palīdzēs virzīties uz priekšu tavā ceļā un pievērst uzmanību būtiskākajam.

Kādēļ tu meklē Dievu? Ko tu sagaidi no Dieva?

Vai tu ceri, ka Dievs atrisinās visas tavas problēmas un pasargās no visām dzīves grūtībām? Varbūt izrādīsies, ka Viņš nav tāds, kādu tu viņu iedomājies. Lai gan Dievs tevi labprāt apdāvina, Viņš nevēlas, lai tu Viņu meklētu tikai šo dāvanu dēļ. Dievs grib, lai tu atrastu Viņu, jo vislabākā dāvana ir Viņš pats – Dievs vēlas, lai tu piedzīvotu prieku attiecībās ar Viņu. Nospraud sev mērķi atrast Dievu, lai tas maksātu, ko maksādams.

Kāds ir tavs mērķis?

Iespējams, ka tu nekad nebeigsi uzdot jautājumus par Dievu, tomēr Dievs nevēlas palikt neatrasts (lai gan brīžiem tā varētu likties!). Dievs vēlas tev atklāties. Vai esi gatavs Viņu sastapt?

Kāds ir tavs priekšstats par Dievu?

Dievs grib, lai Viņu pazīst tādu, kāds Viņš ir patiesībā. Kā tu justos, ja katram tavam paziņam būtu savs priekšstats par tevi un viņi nevēlētos uzzināt, kāds tu esi patiesībā? Cik lielā mērā tev ir izveidojies pašam savs priekšstats par Dievu? Vai tu no sirds vēlies atrast Dievu, lai uzzinātu, kas Viņš ir patiesībā?

Kas, tavuprāt, ir Jēzus?

Kāds Jēzum sakars ar Dievu? Jēzū mēs atrodam visskaidrāko Dieva attēlu, jo Jēzus ir Dievs. Dievs ienāca pasaulē Jēzus personā. Iedziļinies Jēzus personā, izpēti Viņa dzīvi, apsver to, ko Viņš ir teicis un darījis un izdari secinājumus.

Kā tu atbildēsi Jēzum?

Iepazīstot Jēzu un Viņa mācību, pienāks brīdis, kad tev būs jāpieņem konkrēts lēmums attiecībā uz Viņu. Jēzus saka: “Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība.” Vēlāk Jēzus paskaidro vārdu dzīvība: “Bet šī ir mūžīgā dzīvība, ka viņi atzīst Tevi, vienīgo patieso Dievu, un to, ko Tu esi sūtījis, Jēzu Kristu.” (Bībele, Jāņa evaņģēlijs 17:3)

Kā tu atbildēsi uz Dieva dzīvības dāvanu? … Tu vari kādam pasniegt dāvanu, bet nevari piespiest viņu to pieņemt. Arī Jēzus nevar piespiest tevi pieņemt dzīvības dāvanu, kuru Viņš piedāvā. Ikviena dāvana kļūst par tavu tikai tad, kad tu to pieņem.